sobota, 3 listopada 2012

Mała kuchnia - wielkie możliwości?

Niestety, nie każdy miłośnik pięknych wnętrz dysponuje pokaźną słoneczną kuchnią połączoną z salonem oraz kącikiem jadalnym. Często bywa zupełnie odwrotnie, jednak mała kuchnia w bloku nie dyskwalifikuje nas od sprytnych aranżacji, na które każdy może sobie pozwolić. Oto kilka trików, które mogą sprawić, że nawet kuchnia o minimalnej powierzchni będzie miała niezwykły charakter.


W blokach mieszkalnych najczęściej spotykane kuchnie są długie i wąskie, przez co przestrzeń jest problematyczna w zagospodarowaniu. Istotnym jest, żeby szafki oraz blaty umieścić po obu stronach, by zyskać jak najwięcej miejsca do pracy. Jeśli zależy nam na miejscu do zjedzenia posiłku, można zainstalować mały blat w ścianie oraz stylowe wysokie barowe krzesła. To świetny sposób na stworzenie nowoczesnego wymiaru naszej małej kuchni.

Mała powierzchnia kuchni wymaga od nas sprytu. To właśnie umiejętny dobór szafek i oryginalne zagospodarowanie każdego centymetra jest najistotniejszą kwestią w jej aranżacji. Pomocne będą wszelkie szafki narożnikowe, dzięki którym wykorzystamy maksimum przestrzeni.Ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na żywy, kontrastowy kolor ścian. Można wybrać również nasycony kolor szafek lub płytek ściennych. Ta metoda jest odważna i być może nie każdy podejmie się ryzyka, lecz efekt zapewne będzie imponujący. Propozycje z czerwonymi szafkami proponuję pasjonatom gorącej meksykańskiej kuchni, soczysta limonkowa aranżacja na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy kochają świeżość owoców oraz pragną pić poranną kawę w pomieszczeniu emanującym energią :)Bardzo modną propozycją dla tych, którzy znudzeni są standardowymi płytkami na kuchennej ścianie, są szklane płyty ceramiczne. Wyglądają niezwykle efektownie, co więcej można dostosować je do naszych indywidualnych upodobań wybierając wymarzony kolor i wzór, tworząc kuchnię jedyną w swoim rodzaju.Mała kuchnia nie musi oznaczać niewielkich możliwości w jej aranżacji. Wystarczy pomysłowy projekt, nietuzinkowy kolor i giętka wyobraźnia, aby z małej kuchni stworzyć serce mieszkania.

MG

13 komentarzy:

 1. Super pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysły! Właśnie jestem w trakcie urządzania mojej małej kuchni.Zaczerpnę pewne pomysły i nawet kolorystykę. Wszystkie kuchnie bardzo mi się podobają. Brawo!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. limonkowa kuchnia idealna dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio oglądałam "Ugotowanych" i facet miał właśnie takie płytki z trzcinami w kuchni, wyglądało to co najmniej nietuzinkowo :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne rozwiązania i odważne kolory. Bardzo pozytywny efekt!

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawa kuchnia:) Twoj pomysl bedzie moja inspiracja na nowa kuchnie... hmm... trzeba jeszcze jakos przekonac meza:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Małe kuchnie to prawdziwe wyzwanie. Jak widać do rozwiązania i w dodatku z jakim efektem !

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak już będę mieć mieszkanie za 30 lat, chętnie skorzystam z tych ciekawych inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne pomysły na małe kuchnie :) Są po prostu prześliczne :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Korzystając z okazji chciałabym prosić o to żebyście pokazały jak można optycznie powiększyć pomieszczenia nie tylko za pomocą kolorów ale i wystroju wnętrza.
  AP

  OdpowiedzUsuń
 11. ciekawe pomysły na nową kuchnię, chętnie coś w mojej zmienię;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo interesujące pomysły;) Gratuluję wyobraźni i talentu. Ja nigdy bym tak pięknie nie urządziła sama swojej kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 13. jeśli chodzi o wystroje kuchni są świetne;)

  OdpowiedzUsuń